ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

آموزش ویولن در منطقه 17 تهران

 

آموزشگاه موسیقی بهان با ارائه خدمات منحصر به فرد و شهریه مناسب ، دوره های مقدماتی و پیشرفته ویولن را در تمامی سبک های ایرانی و کلاسیک و به تمامی سنین ارائه می دهد.

در کلاس های ویولن ابتدا هنرجویان عزیز در کلاس های خصوصی شرکت کرده و مقدمات نوازندگی را به سرعت می آموزند و سپس در صورت تمایل می توانند سریعاً به گروه های موسیقی مجتمع آموزشی بهان ملحق شوندتا خود را با انجام تمرینات پیشرفته آماده کنسرت های هنرجویی نمایند .

لازم به ذکر است در این کلاس ها علاوه بر نوازندگی ویولن هنرجویان محترم میتوانند از دوره های تخصصی سلفژ هم به صورت رایگان استفاده نمایند .

 

کتاب های متنوع ویولن از مقدماتی تا پیشرفته به هنرجویان محترم آموزش داده میشود تا آمادگی لازم را جهت نوازندگی در سبک های مختلف ایراتی و کلاسیک به دست آورند.

 
 • آموزش ویولن خیابان فلاح 
 • آموزش ویولن خیابان ابوذر
 • آموزش ویولن خیابان قزوین 
 • اموزش ویولن خیابان زمزم
 • آموزش ویولن میدان مقدم
 • آموزش ویولن باغ خزانه
 • آموزش ویولن خیابان بلورسازی
 • کلاس ویولن
  کلاس ویولن
 
 

 آنچه در مورد ویولن باید بدانید

ویولن سازی است زهی همراه با آرشه ، این ساز اصالتاً مربوط به کشور ایتالیا میباشد . برای نواختن باید آن را روی شانه سمت چپ قرار داد و با آرشه ای که در دست راست نوازنده است نواخته می شود .

کوک سیم های ویولن به ترتیب از زیر به بم است که سیم اول " می " ، سیم دوم "لا "، سیم سوم 'ره' و سیم چهارم "سل" است .

 

تاریخچه ویولن

ریشه یابی ساز ویولن کار ساده ای نیست در نگاره های اروپایی این ساز به سده نهصد میلادی میرسد . در نقاشی های قرن شانزدهم میلادی این ساز با سه سیم دیده می شود . اولین گام پیشرفت در این ساز را میتوان اضافه شدن سیم چهارم دانست . ابعاد و اندازه های ساز ویولن در قرن شانزدهم بسیار تفاوت داشت اما درنهایت استاندارد های ثابتی در این زمینه به وجود آمد . بسیاری معتقدند که ویولن تکمیل شده ساز رباب است . برخی بر این باورند که ساز ویولن از کشور های عربی آمده است .

برخی مخترع ویولن را گاسپارو برتولتی ایتالیایی میدانند . از شاگردان مشهور کاسپارو پرتولتی آندره آمان بود تا کنون بیش از سیصد سال از اختراع اولین نمونه ویولن توسل کاسپارو برتولتی میگذرد . ساز ویولن از پنجاه و هشت قطعه مختلف ساخته میشود و وزن آن چهارصد گرم است .

 

هزینه کلاس های ویولن

شهریه کلیه کلاس های موسیقی از جمله ساز ویولن در آموزشگاه بهان بسیار منصفانه است به همین دلیل هنرجویان محترم از آموزشگاه موسیقی بهان استقبال میکنند .

شعار آموزشگاه موسیقی بهان این است که تعداد زیاد هنرجویان با شهریه کم بسیار بهتر از هنرجویان کم ولی با شهریه بالا است .

 
 

بهترین اساتید ساز ویولن در تهران

آموزشگاه موسیقی بهان با بهره گیری از اساتید با تجربه و خبره همواره تلاش نموده است تا کیفیت آموزش ساز های موسیقی در بالاترین سطح خود قرار داشته باشد . لذا با دعوت از اساتید به نام در سطح تهران همیشه بهترین اساتید در آموزشگاه موسیقی بهان گردهم جمع شده و بهترین گروه آموزشی را تشکیل می دهند .

 

برای شروع به یادگیری ویولن به چه امکاناتی نیاز داریم؟

ساز ویولن ، کتاب های آموزشی توصیه شده از طرف اساتید ، پایه نت ، کیف ویولت و پایه نگهدارنده ویولن.
 
 

از چه سنی میتوان آموزش ویولن را شروع نمود؟

کودکی سن بسیار مناسبی برای آموزش تمامی ساز های موسیقی به ویژه ساز ویولن است کودکان پس از طی نمودن دوره های اُرف سپس میتوانند آموزش ساز ویولن را شروع کنند

 

برای شروع نوازندگی ویولن چه نوع سازی خریداری کنیم ؟

 

توجه نمایید که میزان بودجه ای که میخواهید به این کار اختصاص دهید موضوع مهمی است لذا چنانچه نمیتوانید ساز گران قیمتی تهیه کنید میتوانید با یک ساز آموزشی ارزان قیمت کار آموزش را شروع کنید و بعد از اینکه به سطح حرفه ای رسیدید ساز باکیفیت بیشتری را خریداری نمایید .

 
 

در جلسات ابتدایی چه مطالبی آموزش داده می شود؟

همیشه در جلسات اولیه ساز های موسیقی کار با نت و نت خوانی شروع می شود و هنرجویان با زبان موسیقی آشنا می شوند ، سپس طرز نشستن و به دست گیری ساز آموزش داده میشود و با دفتر نتی که قبلاً تهیه شده است تمرین نت خوانی شروع خواهد شد و پس از آن با قسمتهای مختلف ساز ویولن آشنا خواهید شد.

 

آیا برای خرید ساز ویولن مشاوره داده میشود ؟

یک از خدماتی که آموزشگاه موسیقی بهان به صورت رایگان در اختیار هنرجویان عزیز قرار میدهد مشاوره ی خرید ساز است . با توجه به اینکه هنرجویان مقدماتی ویولن اطلاعاتی از کم و کیف ویولن ندارند در نتیجه هنگام خرید ساز ویولن سردرگم شده و نمیتوانند ساز مناسبی را تهیه نمایند . لذا اساتید محترم آموزشگاه بهان با صبر و حوصله ویژگی های ساز ها را برای هنرجویان ترسیم میکنند تا آنها بتوانند با دقت ساز مورد نظر خود را تهیه نمایند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
کاخن
کاخن

کاخن

کاخن یا کاخون نوعی ساز کوبه ای محسوب میشود که این واژه برگرفته از کشور اسپانیا و به معنی جعبه ، صندوق یا صندوقچه است.
 
طرز نواختن آن به این صورت است که فرد نوازنده ب روی آن می نشیند و با ضربات کف دست و انگشتان که بر روی طرف های مختلف آن وجود دارد ضربه میزند.
برای نواختن کاخن از ابزار های درام نیز استفاده میشود. کاخن عمدتاً در سبکهای معاصر فلامنکو مورد استفاده قرار میگیرد.
 

تاریخچه کاخن

همانطور که قبلاً گفته شد ، کاخن از زبان اسپانیایی گرفته شده و به معنی جعبه است و قدمت زیادی نیز ندارد. در آغاز برخی از قبائل اسپانیا همراه با رقص و آواز و با ساز گیتار بر روی جعبه های میوه ریتم میگرفتند که به مرور زمان به حالت ساز درآمد و به کاخن امروزی تبدیل شد. 
کاخن ار قرن هجدهم مورد استفاده قرار گرفت. هم اکنون این ساز در سراسر قاره آمریکا و اسپانیا و فیلیپین کاملاً رایج است و در همه کشور های جهان نیز کمابیش مورد استفاده قرار می گیرد. در ایران نیز کاخن طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و هنرجویان بسیاری به این رشته موسیقی علاقه نشان داده اند.
 

ساختار کاخن به چه صورت است؟

ساز کاخن جعبه ای است به صورت مکعب مستطیل و به صورت ایستاده است و چهار طرف آن توسط تخته های چوبی به ضخامت پنج دهم تا هفتاد و پنج صدم اینچ ساخته شده است. سطح اصلی آن که در قسمت جلو آن قرار دارد با تخته سه لا ساخته شده است و تاپا نامیده میشود. 
در قسمت پشت آن و همینطور درسمت چپ و راست آن حفره هایی وجود دارد که به آن حفره صدا گفته میشود. 
کاخن در ابتدا فقط یک جعبه چوبی بود که نوازندگان بر روی آن می نواختند اما هم اکنون امکانات بسیاری در روی آن قرار گرفته که باعث شده است صدای آن گوش نوازتر شنیده شود. از این رو از انواع فنر ها برای ایجاد صدایِ زنگدار استفاده میشود که در داخل جعبه و پشت تاپا نصب میشود. هم اکنون انواع و اقسام کاخن در بازار و در مدل های بسیاری و با قیمتهای متنوعی عرضه میشود.
 

معرفی دوره آموزش کاخن

آموزشگاه موسیقی بهان یکی از جامع ترین و کامل ترین دوره های مربوط به آموزش کاخن را ارائه می دهد. 
در سیستم آموزشی بهان مطالب و سر فصل ها طوری تنظیم شده است تا هر شخصی بتواند از ابتدایی ترین موضوع شروع به آموزش و یادگیری ساز کاخن نماید و پله پله مفاهیم و آموزش های جدیدی را فرا بگیرد. با گذراندن چند ترم آموزشی هنرجو میتواند به راحتی با یک یا چند ساز همنوازی کند.
کاخن نیز همانند تنبک و دف نت های مخصوص خود را دارد و نت های آنها با سایر ساز ها متفاوت است.
 
یاد آوری میشود :
تمام موضوعات تئوری مورد نیاز در طی دوره و قدم به قدم به شما آموزش داده میشود. بنابراین مسئله تئوری موسیقی نمیتواند باعث نگرانی شما باشد. 
همانطوریکه قبلاً هم اشاره شد اساتید با تجربه آموزشگاه موسیقی بهان تمام موضوعات عملی و تئوری موسیقی را به نوبت و در جای خود به هنرجویان عزیز آموزش خواهند داد.
 
توجه فرمایید : 
دوره آموزشی کاخن مملو از ریتم های مختلفی مانند دو چهارم ، سه چهارم ، چهار چهارم و شش هشتم است. بنابراین بسیار مهم و حائز اهمیت است که نام تمرینات و تکنیکهایی که در جلسات اولیه این دوره به شما آموزش داده می شود را به نحو احسن تکرار و تمرین کنید.
 هر چقدر تمرین و تکرار شما بیشتر باشد یقیناً سطح نوازندگی شما بالا تر خواهد رفت و شما میتوانید سریع تر به مراحل پیشرفته تر هدایت شوید.
 

چه سر فصل هایی در دوره کاخن آموزش داده میشود؟ 

1-تاریخچه ساز کاخن 
2-معرفی قسمت های مهم ساز کاخن 
3-طریقه نشستن بر روی ساز کاخن 
4-آموزش ضربه بیس
5-آموزش ضربه اپن
6-معرفی نتها و آشنایی با اشکال مختلف آنها 
7-آشنایی با زمان کشش در نت گرد و سفید و سیاه
8-آشنایی با خط حامل در ساز کاخن و طریقه خواندن و نوشتن نتها بر روی آن
 

چگونه می توانیم یک ساز کاخن خریداری کنیم ؟

 
برای تهیه ساز کاخن معمولا دو روش مورد استفاده قرار میگیرد.
 
حالت اول :
با مراجعه به مراکز خرید ساز فروشی که در تهران معمولا در میدان بهارستان و یا خیابان جمهوری است ، پس از بازدید سازهای مختلف و انواع مدلها و برند های آن و همچنین ملاحظه قیمتهای آنها اقدام به خرید ساز کنیم.
 
حالت دوم :
 از طریق سایتهای اینترنتی هم میتوان اقدام به خرید ساز کاخن نمود‌.
 
توجه فرمایید :
در خرید ساز عجله نکنید و سعی کنید از افراد متخصص و خبره در این زمینه بهره بگیرد تا بتوانید مناسبترین ساز را تهیه نمایید.
 
 
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 آموزشگاه موسیقی تخصصی دف و تنبک و کاخن (خصوصی و گروهی) فلاح، ابوذر، بلورسازی و امامزاده حسنآموزشگاه موسیقی بهان برای همه سازهای دف و تنبک و کاخن کلاسهای ویژه ارائه میدهد . این کلاس ها به دو روش انفرادی و گروهی برای همه سنین برگزار میشود . آموزشگاه موسیقی بهان با شهریه بسیار مناسب و با استفاده از مجهز ترین و بروز ترین اساتید ایران ، بهترین خدمات آموزشی را در زمینه    دف و تنبک و کاخن ارائه میکند .
توجه داشته باشید ؛ در این کلاس ها    هنرجویان به صورت انفرادی آموزش را دنبال میکنند و پس از چند ترم می توانند به صورت گروهی نیز پیگیری نمایند . 
بدین ترتیب هنرجویان عزیز بسیار    سریع میتوانند با تمرینات مستمر ، خود را برای کنسرت های هنرجویی آماده نمایند .در مورد دف و تنبک و کاخن کتاب های متعددی وجود دارد که اساتید محترم بنا به ویژگی های هنرجویان آنان را جهت آموزش ، معرفی می کند .

آموزشهای دف و تنبک و کاخن که در آموزشگاه بهان برگزار می شود نزدیکترین آموزشگاه به خیابانهای زیر است:
 • آموزش دف و تنبک و کاخن خیابان رشیدی جهان
 • آموزش خصوصی دف و تنبک و کاخن خیابان چراغی
 • آموزشگاه  دف و تنبک و کاخنخیابان زمزم
 • آموزش دف و تنبک و کاخن خیابان باغ خزانه
 • آموزش دف و تنبک و کاخن خیابان بلور سازی
 • آموزش دف و تنبک و کاخن خیابان قزوین
 • آموزش دف و تنبک و کاخن خیابان فلاح
 • آموزشگاه دف و تنبک و کاخن خیابان ابوذر  
 
آموزش دف
آموزش دف

توضیحاتی در مورد ساز دف

ساز دف یکی از ساز های ایرانی است که جزء ساز های کوبه ای محسوب میشود و دارایِ حلقهِ بزرگِ چوبی است که پوست نازکی بر آن کشیده شده است و با ضربه های انگشت دست بر آن نواخته میشود . این ساز از سازِ دایره بزرگتر و شبیه به آن است و همچنین دارایِ صدایِ بم تر میباشد ؛ به این ساز ، ساز ضربی میگویند .

 

تاریخچه دف

در ایرانِ باستان ، دف حضور یافت و       به شکلِ چهار گوشه بوده است و در قرن هایِ هفتُم و هشتُم  ،  بکار رفته است . دفِ چهارگوشه هنوز هم در برخی از کشور ها موردِ استفاده قرار میگیرد . در ایران ، در دوره ی صفویان دف مشاهده شده است . در نقاشی هایِ آن زمان ، حضورِ دف در مجالس دیده شده است و در اشعار شُعَرایِ زمانِ صفویه نیز آمده است .
در زمانِ قبل از اسلام ، دف در موسیقی ایرانی و کردی وجود داشته است .

 

توضیحاتی در مورد سازِ تُنبَک

تنبک یکی از ساز هایِ ایرانی است که جزء ساز هایِ کوبه ای محسوب میشود ؛ این ساز پوستی است و مانند سازهای جام شکل است .
بدنه ی تنبک از جنسِ چوب ، سفال و گاهاً از فلز ساخته میشود .توجه داشته باشید که امروزِ بیشترِ تنبک هایِ موجود در بازار از جنسِ چوب میباشد .
تُنبَک از بخش هایِ پوست ، دهانه بزرگ ، تنه ، پایه  و دهانه کوچک تشکیل شده است .
امروزِ تنبک یکی از بهترنی اجزا موسیقیِ سنتیِ ایرانی است . تنبک به دو صورت تکنوازی و همنوازی نواخته میشود ؛ آموزش تنبک بر اساس ریتم شناسی است . در حقیقت تنبک نقش اصلی را در ریتم و ضربِ قطعاتِ موسیقیِ سنتی بعهد دارد .

 
آموزش تنبک
آموزش تنبک

چه تنبکی از کیفیَتِ بالاتری برخوردار است؟

تنبک هایی که از جنسِ چوب ساخته می شوند از بقیه تنبکهای سفالی و فلزی بهتر هستند ؛ باید دقت نمود که در ساختِ تنبک هایِ چوبی نباید بدنه چوبیِ آن تکه تکه باشد ، بنابراین هر چه چوبِ آن یکدست تر و سالم تر باشد ، کیفیتِ تنبک بهتر است ؛ بنابراین بیشتر از چوبِ درخت گردو یا چوبِ درختِ توت استفاده می شود .
پوستی که رویِ تنبک کشیده میشود باید صاف و یکدست باشد و رویِ دهانه بزرگ قرار میگیرد ؛ این پوست نباید بسیار سفت یا بسیار شل باشد . پوست هایِ استفاده شده به رویِ تنبک بیشتر از پوستِ بُز یا گاو یا شُتُر استفاده می شود و ضخیم بودن و نازُک بودنِ پوست ، رویِ صدایِ تنبک بسیار تاثیر گذار است . معمولاً در کُنسرت هایِ بزرگ ، از تنبک هایِ بزرگتر و با پوستِ ضخیم تر استفاده می شود و همچنین در تکنوازی ها از تنبکِ کوچک تر و با پوستی نازُک تر استفاده میشود .
 
 

خصوصیاتِ سازِ تنبک

توجُه داشته باشید که برایِ نوزندگیِ سازِ تنبک باید از هر دو دست و با همه انگُشتان دست استفاده کنید ؛ به همین علت است که برایِ تنبک نوازی به توانایی و عضله های قویِ دستان نیاز دارید . در نوازندگیِ سازِ تُنبَک از نُت هایِ مَرسومِ موسیقی استفاده نمیشود لذا نوازندگانِ سازِ تُنبَک نُت هایِ مخصوص خود را دارند . توجه داشته باشید برایِ نوازندگیِ سازِ تنبک ، کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان میتوانند آموزش ببینند و هیچگونه محدودیتِ سنی برایِ آنان وجود ندارد . برایِ کودکان و نوجوانان با توجه به جثه آنها ، ساز ها با سایز های مختلف وجود دارد و هر شخصی میتواند در نوازندگی سازِ تُنبَک پیشرفت کند .

مرکزِ سازِ تُنبَک صدایِ بم تری را نسبت به کناره هایِ آن دارد لذا هر چه از مرکز ساز ، به سمتِ کناره ها ضربه بزنید صدا از حالتِ بَم به حالتِ زیر تغییر صدا میدهد . تکنیکهایِ بسیار زیادی برایِ به صدا در آوردنِ سازِ تنبک وجود دارد که هر چقدر تواناییِ افراد در بکار بردن این تکنیک ها بیشتر باشد صداییِ دل نشین و با کیفیتِ           ایجاد خواهد شد .
......
توجه داشته باشید ، گاهی نوازندگان حرفه ای تنبک ، برایِ به صدا در آوردنِ این ساز از بدنه چوبیِ تنبک نیز اِستفاده میکنند که این عمل میتواند به زیباییِ صدایِ تنبک کمک کند . یادآوری میشود سازِ تنبک به تنهایی یک سازِ کامل است که تکنیکِ نوازندگی در آن طیِ سال های اَخیر بسیار اَفزایش پیدا کرده است .

 
 

طریقه تنبک نوازی

برای تنبک نوازی ابتدا باید تنبک به طورِ اُفقی بر رویِ رانِ نوازنده قرار بگیرد و ایشان دست چپِ خود را در بالا و دستِ راستِ خود را در کنار و سمتِ راستِ تُنبَک قرار دهد و با اَنگشتان و کف دست خود بر قست هایِ مختلفِ تُنبَک ضربه بزند ؛ اَلبته نقشِ اَنگشتان در نوازندگیِ تُنبَک از اهمیتِ بیشتری برخوردار است . هر چقدر انگشتان از انعطافِ بیشتری برخوردار باشند ، نوازندگی با کیفیتِ بیشتری انجام میشود . برایِ نوازندگیِ تنبک میتوانید از وسیله ای به نامِ " زیر پایی " نیز استفاده نمایند ؛ که با این وسیله ، نگهداریِ تنبک به رویِ ران ، راحت تر و محکم تر قرار میگیرد و نوازنده میتواند راحت تر نوازندگی خود را انجام دهد .


 
 

تاریخچه دف

دف به زبانِ عبری است و به معنیِ کوبیدن است . تاریخچه این ساز نشان از مالِکیَتِ هیچ قوم و کشوری را نشان نمی دهد . نواختن و ساخت این ساز همیشه در همه فرهنگ ها متداول بوده است . از ساز دف استفاده هایِ مختلفی شده اَست ؛ برخی برایِ شادی و طرب استفاده می کردند و برخی نیز در مراسم جَنگ و کارزار موردِ استفاده قرار میدادند . بر اساس روایاتی از روزگارانِ قدیم در فرهنگ ایران زمین مراسمِ جَشنِ نوروز و تَحویلِ سالِ پارسی زبانانِ دورانِ شاهنگشاهیِ هخامَنِشی و پَس از آن ساسانیان ، توسُطِ نوازنده دف ، همراهی شده است .
 
 
 

در سازِ دف ، از چه پوستی استفاده میشود؟

دو نوع پوست در ساختِ دف موردِ استفاده قرار میگیرَد:


پوستِ دف مصنوعی

 1. که از نوعی پلاستیک تشکیل شده است و نسبت به پوستِ طبیعی دارایِ ویژگی هایی است که در زیر به هر یِک از آنها اِشاره میکنیم.
 2. داشتَنِ کوکِ ثابِت ، بدین ترتیب که با گرم شدن یا سرد شدن هوا تغییری در پوست ایجاد نمی شود و میزانِ کِشیدِگیِ آن ثابت است .
 3. ضخامتِ سطحِ پوست یکنواخت است : یعنی در همه نقاطِ پوست ، سطحِ پوست از یک ضخامتِ یکسان بخوردار است
 4. رطوبت را به خود جذب نمی کند ، بدین معنی که حتی با ریختن آب در سطحِ آن ، رطوبَت به پوست جذب نخواهد شد
 5. کمانه دف به دلیل کششِ یکسانِ پوست تاب بَر نمیدارد
 6. پوستِ مصنوعی بویِ نامطبوع ایجاد نمیکند
 7. ایجاد حساسیَت و بیماری نمیکند
 8. ساز های با پوستِ مصنوعی بسیار پُر طرفدار تر از پوست هایی طبیعی هستند.
 
 

پوستِ دف طبیعی

جَهَتِ ساختِ دف با پوستِ طبیعی ، معمولاً از پوستِ حیواناتی مثلِ بُز ، شتر ، آهو ، گوسفند و میش استفاده میشود . توجه فرمایید هر چقدر پوست کهنه تر باشد ، بسیار مُناسِب تر است ؛ زیرا چنانچه پوست تازه باشد ، با برخوردِ آب به آن بویِ نامطبوعی از آن متساعد میشود . پوست باید به نحوِ بسیار مطلوبی دباغی شده باشد تا سطحِ آن در همه جایِ پوست از ضخامتِ یکسانی برخوردار باشد . پوستِ دَف نباید خیلی گرم شود ؛ زیرا مُمکِن است باعثِ پارگی یا کَج شدنِ  کمانه دَف شود و همینطور نباید زیاد سرد شود زیرا پوست شُل و صدایِ بسیار بدی ایجاد میکند . یادآوری میشود برایِ گرم کردنِ پوست ، نباید رویِ شعله مستقیمِ آتَش قرار گیرد ، زیرا باعثِ از بین رفتنِ چربی و پاره شدنِ آن میشود . بنابراین برایِ گرم کردنِ آن بهتر است از هیترِ برقی و با فاصله زیاد این کار انجام شود و باید آن را بِچَرخانید تا حرارت بصورتِ یکنواخت و خیلی مُلایم به سطحِ پوست بتابد .
 


آیا نواختنِ تنبک و دف مشکل است؟

باید توجه داشته باشید که نواختنِ همه ساز ها با تکرار و تمرین ، آسان خواهد شد و هرچقدر زمانِ بیشتری برایِ تمرین ساز صرف کنید قطعا سریع تر و زیبا تر خواهید نواخت . البته نواختنِ هر ساز در ابتِدا سَخت و مُشکل است . آموزِش تُنبَک و دَف درهر سِنی امکان پذیر است ؛ البته هر چقدر در سِنینِ پایین تر شروع به آموزِش نمایند ، تقریباً سریع تر یاد خواهند گرفت . بنابراین دو عاملِ آموزش و تمرین ، مُهِم ترین اَرکانِ آموزشِ تُنبَک و دَف هستند .
 
 
آموزش کاخن
آموزش کاخن
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

آموزشگاه تخصصی گیتار منطقه 17 تهران - پاپ و کلاسیک

پاپ، کلاسیک، فلامنکو، راک، هوی متال

کلاسهای آموزش گیتار 

آموزشگاه موسیقی بهان با شهریه منصفانه دوره های تخصصی گیتار را در تمامی سبکها به همه سنین ارائه میکند. کلاسهای موسیقی به صورت انفرادی و گروهی برگزار می شود. مجرب ترین اساتید تهران با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا خدمات آموزشی ویژه را به علاقه مندان گیتار ارائه میکند.

در این کلاسها ابتدا هنرجویان با شرکت در کلاسهای انفرادی، مبانی نوازندگی گیتار را به سرعت می آموزند و در صورت تمایل می توانند خیلی سریع به گروه های موسیقی مجموعه بهان بپیوندند تا خود را با انجام تمرین های پیشرفته آماده کنسرت های هنرجویی کنند.

در این کلاسها علاوه بر نوازندگی گیتار، هنرجویان عزیز می توانند از دوره مقدماتی سلفژ هم به صورت رایگان برخوردار شوند.

کتاب های ترانه های آفتاب، آکسفورد، خوان مارتین، تروی استتینا و بسیاری دیگر از کتب آموزشی حرفه ای در دوره ها با هنرجو ها کار می شود تا آمادگی لازم برای رویارویی با انواع سبکهای موسیقی را پیدا کنند.